تاريخ بارگذاري خبر: 09 / 02 / 1393

 

  

 

 


 

 

 

 


 

 

رويكرد به محفوظات يا شكوفايي انديشه؟!  

       كتاب از عوامل و عناصر بسيار مهمي است كه در ماندگاري و توسعه‌ي تمدن، نقش به‌سزايي دارد. در انتقال معارف، باورها، فرهنگ، انديشه و اندوخته‌‌هاي علمي بشر از نسلي به نسل ديگر نقش كتاب حايز اهميت است.

     وقوع پديده‌ي انقلاب در ارتباطات و فناوري رايانه‌اي در جهان هر چند سبب رشد و توسعه‌ي دانش گرديده است ، اما نمي‌توان نقش و جايگاه كتاب را كه يكي از اركان اصلي تعامل فرهنگ و انديشه‌هاي انساني و علل تعيين‌كننده‌ي انتقال عرضي و طولي معرفت در جامعه‌ي انساني است، فراموش نمود.

     در ايران، كتاب از شاخص‌هاي مهم توسعه‌ي فرهنگي به شمار مي‌رود؛ اما براي رسيدن به وضع مطلوب و تحقّق دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، براي رشد و شكوفايي علمي، فكري، توليد دانش و استقلال در علوم و معارف، تلاش بيش‌تري لازم است. به نظر مي‌رسد در سال‌هاي اخير، حركت‌ها و جهت‌گيري‌هاي اميدبخشي در برنامه‌ريزي كشوري و ناحيه‌اي در سطح كلان صورت گرفته است؛ اما هنوز موانع و مشكلاتي بر سرراه اين توسعه و رونق علمي و آموزشي وجود دارد.

      در همين راستا انتشارات واله با اخذ پروانه‌ي نشر معتبر از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي در تاريخ 27/5/88 به صورت رسمي فعاليت خود را آغاز نمود تا بتواند سهمي در تحقق اهداف عالي آموزش و پرورش و تعليم و تربيت نونهالان كشور عزيزمان ايران داشته باشد؛ لذا با حضور متخصصان زبده و خبره  و دلسوز، گام در تأليف كتاب‌هاي آموزشي و پرورشي مفيد، آموزنده و ارزشمند در مقاطع ابتدايي، راهنمايي و متوسطه نهاد و توانست در مدت زمان كوتاهي 58 عنوان كتاب را در اختيار دانش‌آموزان، آموزگاران و اساتيد كشور عزيزمان قرار دهد و از اين طريق توانست امر يادگيري را بسيار مطلوب و جذاب سازد و در تسهيل و تسريع آموزش و يادگيري گامي مؤثر بردارد.

     از شاهكارهاي ماندگار انتشارات واله مي‌توان به تدوين و نشر سري كتاب‌هاي «به‌روش» اشاره نمود كه با استقبال بسياري از دانش‌آموزان، اوليا و آموزگاران مواجه شد. نام«به‌روش » از نام‌هاي اصيل مردان ايراني و به معني «نيك‌ترين راه يا بهترين انتخاب» مي‌باشد و همان‌طور كه از نام «به‌روش» پيداست هدف از انتشار اين سري كتاب‌ها هموار نمودن راهي نيكو و نوين در امر ياددهي و يادگيري عميق مفاهيم و مطالب علمي بود. «كتاب‌هاي به‌روش» با آموزش مطالب درسي و با ارايه‌ي تمرين‌ها و سؤالات متنوع در سطحي فراتر از كتب درسي كه سيراب‌كننده‌ي ذهن پويا و خلاق دانش‌آموزان مستعد و تيزهوش است در قالب 14 عنوان كتاب از پايه‌ي دوم دبستان تا سوم راهنمايي روانه‌ي بازار كتاب‌هاي كمك‌آموزشي گرديد.

 


 

آدرس:

تهران - صادقيه - خ سازمان آب - خ نهم شمالي - پلاك 5 - طبقه همكف

تلفن:

48351111 ( 021 )